با Digital Notepad، یکی از عجیب‌ترین گجت‌های ایفا ۲۰۱۶، آشنا شوید

نمایشگاه ایفا فقط برای رونمایی از اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌های تکراری نیست، بلکه گجت‌هایی عجیب و غریب نیز در آن مشاهده می‌شوند. یکی از آن‌ها نوت‌پد‌های دیجیتالی هستند که یادداشت‌های روی کاغذ را به صورت دیجیتال درمی‌آورند و به اسمارت‌فون کاربر منتقل می‌کنند.

یکی از جالب‌ترین گجت‌هایی که در ایفا ۲۰۱۶ رونمایی شد دفترچه یادداشت دیجیتالی Yoga Book لنوو است. برای استفاده از این دستگاه ابتدا باید قلم مخصوص لنوو را، که جوهر واقعی دارد، در دست بگیرید و نکاتی روی کاغذ یادداشت کنید. به کمک تکنولوژیWacom تمام یادداشت‌های شما به صورت اتوماتیک به تبلت یا گوشی هوشمندتان منتقل می‌شوند و نکته جالب این‌که در قالب دیجیتال ذخیره می‌شوند؛ یعنی شما روی کاغذ یادداشت‌برداری می‌کنید و به صورتPDF روی گجت خود تحویل می‌گیرید!

لنوو این امکان را با همکاری کمپانی واکوم فراهم کرده است، اما برای داشتن آن الزاما نیازی به خرید یوگا بوک نیست بلکه می‌توان به صورت مستقیم از واکوم خریداری کرد. یکی از مزیت‌های این کار این است که قیمت تمام‌شده بسیار ارزان‌تر است و گجت را بدون واسطه از کمپانی سازنده تحویل می‌گیرید. محصولات واکوم با نام‌های Bamboo Slate و Bamboo Folioتولید شده‌اند که در قالب‌هایی به اندازه کاغذ A5 یا A4یا حتی کاغذ A4 تاشده قابل تهیه هستند.

برای استفاده از این گجت‌ها کافی است یک کاغذ A4 یاA5، متناسب با قالبی که تهیه کرده‌اید، آماده کنید و با قلم مخصوص روی آن یادداشت‌برداری کنید. نوشته‌های شما به سرعت در اپلیکیشن‌های اندروید و آی‌او‌اس واکوم با فرمت‌های JPG، PNG و PDF در دسترس قرار می‌گیرند. بدین وسیله می‌توان آن‌ها را بهOneDrive یا EverNote منتقل کرد و در آینده از آن‌ها استفاده نمود. قابل ذکر است که نسخه A5 و A4هرکدام با قیمت ۱۳۰ و ۱۵۰ دلار به فروش می‌رسند که برای استفاده مادام‌العمر باید اشتراک Inkspace نیز خریداری کرد که هزینه ماهانه‌ای معادل ۲٫۹۹ دلار دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *