جزئیات پردازنده گرافیکی Galaxy S8 فاش شد

گفته می‌شود پرچمدار بعدی سامسونگ از پردازنده گرافیکی فوق‌العاده قدرتمندی بهره خواهد برد که از GPU استفاده‌شده در اسنپدارگون ۸۳۰ قدرتمندتر است و امکان استفاده از نمایشگر UHD را به گلکسی اس ۸ می‌دهد.

گزارش‌ها این طور عنوان می‌کنند که Galaxy S8سامسونگ تراشه اگزینوس ۸۸۹۵ را درون خود جای خواهد داد؛ تراشه‌ای که هنوز تولیدش به پایان نرسیده است و در مرحله توسعه قرار دارد. با این حال دیروز اطلاعات جدیدی از این تراشه به بیرون درز کرد که مشخص می‌کند اگزینوس ۸۸۹۵ از پردازنده گرافیکیARM Mali-G71 بهره خواهد برد.

این GPU از معماری جدید Bifrost استفاده کرده که بر تصاویر ۴K و VR تمرکز دارد؛ به این ترتیب می‌توان امیدوار بود که شایعه استفاده از نمایشگر UHD در گلکسی اس۸ به حقیقت بپیوندد.

گفته می‌شود Mali-G71 تا ۱٫۸ برابر از پرازنده گرافیکیMali-T880MP12T، که در گلکسی اس۷ استفاده شده است، سریع‌تر عمل می‌کند، تا آنجا که می‌گویند حتی از پردازنده گرافیکی اسنپ‌دراگون ۸۳۰ نیز قوی‌تر خواهد بود.

پیش‌بینی می‎شود سرعت هسته‌های پردازشگر اگزینوس ۸۸۹۵ به ۳ GHz برسد و اولین تراشه‌ای باشد که سامسونگ با فناوری ۱۰ نانومتری می‌سازد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *