سامسونگ توضیح می دهد که چرا برخی از گلکسی های نوت ۷ باتریشان تمایل به منفجر شدن دارد!

 


از زمانی که سامسونگ تحقیقاتش را در این باره شروع کرد تعدادی گوش گلکسی نوت ۷ دیگر در قسمت های مختلف دنیا منفجر شدند، اتفاقی که باعث شد FAA ممنوعیت این دستگاه را در پرواز های ایالات متحده آمریکا اعلام کند.

ما در حال حاضر میدانیم که سامسونگ SDI مقصر است، اما دقیقا چه اتفاقی رخ میدهد؟

یک بیانیه صادر شده توسط سامسونگ میگوید که “بر اساس تحقیقاتمان، متوجه شدیم که مشکلی در رابطه با سلول های باتری وجود دارد. هنگامی که یک قطب آنود به کاتود تماس پیدا میکند یک خطای نادر رخ میدهد که باعث میشود یک گرمای بیش از حد ایجاد شود.”

با اینکه مشتریان درخواست میکنند تا باتری های بهتری درون دستگاه بگذارند، هنوز تکنولوژی باتری پیشرفتی نداشته. که میشود گفت هر باتری لیتیومی ای به دلیل مواد شیمیایی که درونش دارد پتانسیل منفجر شدن را دارد.
به عنوان مثال، لیتیوم دارای پتانسیل الکتروشیمیایی بالایی است، همین خاصیت دلیلی بر استفاده از آن به عنوان آند در باتری هایی با ظرفیت بالا است، با این حال لیتیوم دارای واکنش پذیری بالاست و استعداد زیادی در آتش سوزی و ایجاد حرارت فرار دارد.

وقتی یک باتری معیوب داغ میکند، باعث شکسته شدن سلول ها میشود، در نتیجه به صورت زنجیره ای بقیه سلول ها شروع به شکستن میکنند. این مفهوم حرارت فرار است و معمولا دلیل اصلی انفجار باتری هاست. نقص واقعی که حرارت فرار را ایجاد میکند میتواند یک اتصال ساده و کوتاه و یا یک نقص در طراحی باشد.

به نظر میرسد که برخی از باتری های درون گلکسی نوت ۷ یک خطای خیلی نادر را متحمل شده اند، پس سامسونگ مجبور میشود تا آنها را در سریع ترین وقت ممکن تعویض کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *